Čtrnáct kněžských zastavení

14. Ježíš je uložen do hrobu.

Klaníme se ti Pane Ježíši Kriste a děkujeme ti,

(lid): neboť svým křížem jsi vykoupil svět.


Pro pána Ježíše Krista připravil obětavě svůj hrob Josef z Arimatie. Kde by měl nalézt místo svého posledního odpočinku kněz? V rodišti, kde už často nikoho nemá? V první farnosti, kde ho měli rádi a kde byl plný sil, či v té poslední, kde museli farníci třeba i snášet jeho mrzoutství a být shovívaví nad tím, že se již opakuje a slábne mu paměť?

Máme čas na modlitbu za kněze, kteří v naší farnosti působili a vyhledáme třeba jejich hrob? Asi si vybavíme pátera Čížkovského, ale co další málem bezejmenní dělníci Božího slova? U hrobu kardinála Tomáše Špidlíka na Velehradě můžeme číst: Věčnost vytvářejí vztahy, které nekončí.  

Pane dej, ať jsme vytrvalí v naší modlitbě za kněze.

Ukřižovaný Ježíši                 (lid): smiluj se nad námi!

Závěr
Pane Ježíši, děkujeme ti, že máme mezi sebou kněze, tvého služebníka a správce Božích tajemství. Prosíme tě, dej mu věrnost a vytrvalost v tak svaté službě a nám živou víru, žes ho poslal ty. Učinils jej naším duchovním vůdcem: dej mu ducha moudrosti a rady; dej mu upřímnost otcovské lásky a nám dar úcty a oddanosti, ať pozorně nasloucháme jeho slovům. Vybral jsi ho z nás a pro nás, člověka, který se musí potýkat se slabostmi našimi i svými. Dej nám i jemu trpělivost a vzájemné pochopení. Dej mu zdraví pro jeho těžkou službu. Ať je naším dobrým pastýřem a přivede nás do nebe. Amen.

V březnu 20201 připravili kroměřížští chlapi

1 komentář u „Čtrnáct kněžských zastavení“

  1. Krásný text křížové cesty. Sama jsem jednou uvažovala nad podobnými zastaveními, neboť byl v rodině kněz a člověk díky němu viděl i tak trochu dál než za oltář. Važme si našich kněží a modleme se za ně. MP z Vysočiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..