Sekulární františkánský řád (SFŘ)

Františkánští terciáři jsou osloveni způsobem, jakým Krista následoval František z Assisi (1181 – 1226). Jako syn bohatého obchodníka se rozhodl vše opustit a žít v úplné chudobě. Brzy se k němu přidalo několik následovníků. Tak vzniklo první františkánské společenství. Pro lidi, kteří uprostřed světa chtěli žít podle Františkových ideálů, založil tzv. 3. řád, dnes nazývaný Sekulární františkánský řád – Ordo Franciscanus Saecularis (OFS).

Podle Františkova příkladu je formou našeho života naplňování
konkrétního poslání – v manželství, v rodině, v práci, ve škole…
Podporou k tomu jsou pro nás pravidelná setkání v našich společenstvích.

Naše společenství soustředí františkánské terciáře z Kroměříže a
přilehlého okolí. V Kroměříži znovupůsobí od listopadu 1990. V současné době se zde setkává 22 členů s profesí, většina staršího věku. Duchovním asistentem je br. Didak Robert Klučka, OFM.

Scházíme se jednou měsíčně v sobotu odpoledne na faře při kostele Nanebevzetí Panny Marie (Riegrovo nám.) Termíny jsou oznámeny vždy na vývěsce v kostele a ve farním zpravodaji. Setkání sestávají z bohoslužby ve farní kapli a následujícího duchovního slova, společné modlitby a sdílení v přilehlých prostorách.

Pro zájemce o spiritualitu sekulárních františkánů nabízíme
příležitostné Františkánské chvály (oznámené na vývěsce a na farním webu) a/nebo osobní rozhovor(y). Více informací o SFŘ viz www.sfr.cz
Kontakt: Jana Dominika Pláteníková, tel. 603 876 916.

Jana Dominika Pláteníková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..