Galerie

Velikonoční dětská mše sv. a agapé

Dnešní dětská mše svatá byla opravdu radostná.😊Děti se zapojily s otcem Kryštofem nejen ke společné modlitbě, ale s radostí i k žehnání jídla. 😉😇

Po dnešní mši svaté byl na farní zahradě připravený k ochutnání pečený beránek, židovské placky macesy z nekvašeneho těsta a košer víno. Počasí nám přálo, nálada výborná.🌞🌞🌞

Tamara Suchánková

ADVENTNÍ AKTIVITA PRO DĚTI

Milé děti, připravili jsme pro vás na letošní adventní dobu opět předvánoční aktivitu, aby nám rychleji uběhl čas do Štědrého dne.

V loňském roce jsme lepili kapříkům šupinky a na Štědrý den jsme měli velký výlov našeho kostelního rybníka a vyhlášení vítěze s kapříkem s největším počtem šupinek.

V letošním roce je v kostele připravený zasněžený kopec s vánočním
stromečkem a vašim úkolem bude obdarovat Ježíška co největším počtem dárků.

Každý z vás si vezme v kostele jedny obrázkové sáně, které budou připraveny spolu s dárečky, lepidlem a perem a podepíšete si je, malým dětem pomohou rodiče.

Za každý láskyplný skutek si přilepíte na sáně jeden dárek. Čím více jich bude, tím lépe. Co to je láskyplný skutek? No všechno to, čím uděláte radost někomu druhému, čím ho potěšíte a na jeho tváři se objeví úsměv. Cokoli …třeba pomoc rodičům, kamarádům, babičce a dědečkovi, nebo vyrobíte někomu nějaký dárek, ale někdy stačí třeba jen úsměv. Určitě vás toho hodně napadne. Kdo přiveze Ježíškovi nejvíc dárků, vyhraje něco dobrého!

Tak Vám přejeme hezkou zábavu, hodně láskyplných skutků a těšíme se na plné sáňky.

Tamara a P. Kája

 

Advent 2019

Advent dnes začal i v našem kostele Panny Marie v Kroměříži dětskou mší svatou. Nálada byla opět výborná a tentokrát ještě ke všemu vánoční. Otec Karel se dnes opravdu mezi dětmi naběhal s mikrofonem, jak všechny chtěly něco říct. Připravili jsme pro ně „adventní rybník,“ do kterého si děti „vypustily“ svoje kapříky a za každý dobrý skutek a účast na mši svaté, si mohou přilepit jednu šupinku. Na Štědrý den bude na dětské mši vánoční výlov a mohou si je odnést domů. Kdo bude mít nejvíce šupinek, dostane od nás dárek! A tak přeji Všem krásný adventní čas!!!
Tamara Suchánková

Svatý Mikuláš na večerní mši sv.

Rorátní mše sv. pro děti

Živý Betlém 2019

Skauti přivezli betlémské světlo