Papež František vyzývá ke kultuře nenásilí v osobních i mezinárodních vztazích

Dbejme na to, aby rostla kultura míru, žádá důrazně papež František v dubnovém videu s modlitebním úmyslem, který svěřuje celé katolické církvi prostřednictvím Celosvětové sítě modlitby s papežem (Apoštolátu modlitby).

Vatican News

Na 11. dubna připadá šedesáté výročí vydání encykliky Pacem in terris, kterou napsal papež Jan XXIII. s podtitulem „O míru mezi všemi národy, založeném na pravdě, spravedlnosti, lásce a svobodě“. Ve videu, jímž doprovází modlitební úmysl z tohoto měsíce, František toto poselství důrazně opakuje a zdůrazňuje, že „válka je šílenství, vymyká se rozumu“.

„Žít, mluvit a jednat nenásilně neznamená podrobit se, prohrát ani se něčeho vzdát. Znamená to usilovat o všechno. Jak řekl svatý Jan XXIII. před šedesáti lety v encyklice Pacem in terris, válka je šílenství, vymyká se rozumu.

Každá válka, každá ozbrojená konfrontace vždy končí porážkou pro všechny.

Pěstujme kulturu míru.

Pamatujme, že i v případě oprávněné sebeobrany je cílem mír. A že trvalý mír může být jedině mírem beze zbraní.

Učiňme nenásilí, jak v každodenním životě, tak v mezinárodních vztazích, vodítkem pro své jednání.

A modleme se za větší rozšíření kultury nenásilí, což znamená, že se státy i občané budou stále méně uchylovat ke zbraním“.

Vybízí papež František v dubnovém videoposelství k úmyslům Apoštolátu modlitby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..