Jen jsem pustil koně

Přivázali koně ke sloupu, ale přišel ďábel a vysvobodil ho…Kůň přišel na farmářovo pole a začal ničit úrodu. Majitel pole se naštval, popadl pušku a zabil koně.

Pak se majitel koně rozzlobil, vzal mu pušku a z pomsty zabil farmáře. Viděla to jeho žena a zabila majitele koně. Pak se syn majitele koně naštval a zabil vesničanovu ženu. Sousedé vesničané toho syna zabili a zapálili mu dům…

Lidé se ptali ďábla: Proč jsi to všechno udělal? Ďábel odpověděl: Neudělal jsem nic špatného, ​​jen jsem pustil koně…

Ďábel dělá jen jednoduché a nevinné věci, zbytek děláme sami. Ví, že zlo je v našich srdcích. To je důvod, proč byste si měli vše dobře promyslet, než začnete jednat nebo mluvit…

1 komentář u „Jen jsem pustil koně“

  1. Ano, ano je to výstižný obraz šíření zla. Ježíš dobře znal mechanizmus jeho šíření. Šíří se jako pandemie. Proto nás nabádá k lásce k nepřátelům. Zní to brutálně ale jak jinak to má zakřičet do světa! Přerušte řetěz zla! I toho virtuálního. Každé vyslané zlo se v jiné a ještě horší podobě vrací. Mysleme , mluvme a jednejme s láskou. Jiné řešení pro svět není !
    Tak to vidím já, Eva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..