modlitba za ukončení pandemie zazní z vatikánských médií

Začal mariánský měsíc květen. Papež František vyzval k celosvětovému májovému modlitebnímu řetězci za ukončení pandemie covidu-19, tuto iniciativu dnes otevřel růžencovou pobožností v Gregoriánské kapli vatikánské baziliky. Vybídl, aby se připojila mariánská poutní místa na celém světě.

Vždy v 18 hodin začne na vatikánských médiích přímý přenos, případně záznam modlitby z některého mariánského poutního místa ve světě – jsou mezi nimi francouzské Lurdy, italské Loreto, Fatima v Portugalsku, kam tento „modlitební maraton“, jak iniciativu pojmenoval papež, doputuje 13. května, dále například polská Čenstochová, irský Knock, Medžugorje v Bosně a z mimoevropských třeba brazilská Aparecida, argentinský Lujan, japonské Nagasaki nebo Harissa v Libanonu. Poslední květnový den tento cyklus papež uzavře ve vatikánských zahradách.

K iniciativě, která má podle papeže vystihnout slova o církvi apoštolů (motto pochází ze Skutků – „celá církevní obec se naléhavě modlila k Bohu“ – 12, 5), se připojují i některé biskupské konference včetně české. Její předseda, olomoucký arcibiskup Jan Graubner vybídl správce tuzemských poutních míst, aby rovněž pořádali podobná modlitební setkání a podle možnosti je přenášeli na internetu, aby se k nim mohlo připojit co nejvíce věřících.

zdroj: Vatican news, cirkev.cz