Společenství, doba scházení se

Misionari usmevu

Misijní skupinka

1x v měsíci dle dohody.

Pomoc misiím na Haiti, Adopce na dálku a další aktivity směřující k pomoci misiím.

O Misijní skupince

„Jestli-že skrze nějakého člověka přibylo ve světě o trochu víc lásky a dobroty, o trochu víc světla a pravdy, měl jeho život smysl.“ (A. Delp)

Začala pracovat za působení misionářů oblátů v Kroměříži, kdy o. Marek přišel s myšlenkou navázání spolupráce s farností sv. Evžena de Mazenod v Les Cayes na Haiti. Krátce po navázání kontaktu a domluvě s o. Mauricem OMI, členové misijní skupinky a další lidé z naší farnosti adoptovali 32 dětí z Les Cayes. V kostele se začaly pravidelně konat mše na podporu misií.

Této chudé haitské farnosti jsme pomohli i finančně sbírkami z misijních mší, či prodejem vlastních výrobků na misijním jarmarku. Podpořili jsme projekt Praga-Haiti (Voda pro Haiti). Svou modlitbou a finanční sbírkou z poslední misijní bohoslužby jsme podpořili projekty Mariánského misijního díla v Pákistánu.

Z naší činnosti:

Modlitba za misie a misionáře po celém světě

Příprava a realizace misijních bohoslužeb

Příprava misijního jarmarku (1x ročně)

Příprava a realizace misijního mostu modlitby před misijní nedělí (říjen)

Křížová cesta za misionáře mučedníky

Vzdělávání o misiích, seznámení se s prací misionářů

Přednášky s dobrovolníky nebo účastníky misií, prezentace a filmy z chudých zemí

Realizace přednášek a výstav o misiích v kostele

Setkáváme se pravidelně jednou za měsíc. V případě potřeby ale i častěji, jako například při pomoci s balením materiálu Papežským misijním dílům, kdy jsme se setkávali i dvakrát týdně.

Rádi mezi sebou přivítáme všechny, kteří se chtějí o misích něco dozvědět, kteří nejsou lhostejní k chudobě jak duchovní, tak i hmotné a mají touhu pomáhat. Informace zveřejňujeme v jedné z vitrín v předsíni kostela.

Misijní jarmark

Misijní jarmark