Modleme se za papeže Františka

Papežská misijní díla Česká republika

Úporné bolesti nervů v noze sužují papeže Františka. Kvůli nim zrušil tři veřejná vystoupení, která plánoval v příštích dvou dnech, oznámil Vatikán. Podobné zdravotní potíže trápily Františka již na přelomu roku.
Papež přednese svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně, zrušil však dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí.
Bolest nervů papeže Františka postihla již v prosinci, kdy kvůli ní chyběl na oslavách nového roku v bazilice svatého Petra. Do té doby mu však zdraví sloužilo dobře a novoroční obřady byly první, které musel vynechat ze zdravotních důvodů od roku 2013, kdy byl zvolen hlavou katolické církve.
František o svých problémech v minulosti otevřeně hovořil. Jedná se o bolesti v dolní části těla, kterou způsobuje skřípnutý a podrážděný sedací nerv. Ten vede z oblasti spodních zad přes stehna až k chodidlům.
(Zdroj: Vatikán – ČTK)

MODLITBA
Pane Ježíši Kriste, děkujeme ti, že jsi nám daroval papeže Františka. Prosíme tě, žehnej mu v jeho náročné službě. Dej mu pevné zdraví a vše potřebné, co můžeš dát jedině Ty!Naplňuj ho stále svým svatým Duchem, aby v jeho síle hlásal evangelium o tvém milosrdenství celému světu.
Ochraňuj ho ode všeho zlého a pošli mu dobré rádce a spolupracovníky. Naplňuj ho svou láskou, aby tě miloval nade všechno a s horlivostí i pastýřskou láskou vedl Boží lid, který jsi mu svěřil. Amen Foto: P. Haring

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *